Tasarım Projeleri

Tasarım Projeleri, yıkılıp baştan yapılacak binanın öncelikle tasarımı oluşturulmaktadır. Bina için gerekli tasarım projeleri bilgisayar ortamında 3D olarak hazırlanmaktadır. 3 boyutlu tasarımların en büyük avantajı her türlü sorunu düşünüp anlık olarak düzenleyebilmenizdir.  Bu da tasarım sürecinde sizlere büyük vakit kazandırmaktadır. Bir diğer avantajı ise 3D tasarımlarda deprem, rüzgar gibi animasyonlar ile tasarlanan yapının dayanıklılığını test ederek gerekli önlemleri alabilirsiniz.  
Proges Proje olarak bina tasarım projelerinin düzgün, akıcı ve hızlı bir şekilde ilerleyebilmesi için kullanmış olduğumuz sistemler ve araçlar son teknolojiye uygun profesyonel sistemlerdir. Modern sistemlerimiz ile sizlere profesyonel ve güvenilir hizmetler sunmaya devam etmekteyiz.

Tasarım projeleri hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Tasarım projelendirme adımı arsa temininden sonra gelen en önemli adımdır. Detaylı bir araştırma ve çalışma ile proje konsepti belirlenerek proje çizimlerine başlanılmaktadır.Yapılabiliniyorsa arsa temini ile tasarım projelendirilmesinin aynı anda yürütülmesi daha iyi olacaktır. Projenin uygulanacağı konum ve ölçülerine bakılarak kullanıcının istek ve ihtiyaçlarını da tasarım sürecine dahil etmek projenin kullanıcı tarafından başarılı bir şekilde onay almasında en önemli faktördür.

Son dönemlerde bina sakinleri tarafından en çok konuşulan konu ise binanın yönetim planıdır. Bina yönetiminin tecrübeli kişiler tarafından yapılması oluşturulan başarılı projenin devamının gelmesini sağlamaktadır. Bina yönetiminin tecrübeli kişiler tarafından yönetilmemesi ve gerekli yönlendirmelerin sağlıklı bir şekilde yapılmaması, projenin değerini ve başarısını olumsuz etkilemtedir.

Statik Projeler  
Yapının taşıyıcı tipini, taşıyıcıların konumlarını, yön, ebat ve adetlerini gösteren planlardır.
Statik projelerde, binada kullanacağınız beton, ahşap, çelik vb. malzemelerin ne kadar kullanılacakları, kaliteleri, ne kadar kullanılacakları ve dizilimleri sorunsuz bir şekilde hesaplanıp, bu hesaplamalara göre yapılmaktadır. Statik projede gelişmiş tecrübeli ekibimiz ile birlikte siz değerli müşterilerimize profesyonel ve güvenilir hizmetler sunmaya devam etmekteyiz. Sizler de statik projeler için bizimle çalışmak isterseniz derhal iletişime geçebilirsiniz.

Mekanik Projeler
Yapının amacına uygun olarak gerekli olan, havalandırma, ısıtma, doğalgaz tesisatı, elektrik tesisatı, su tesisatı, yalıtım sistemleri vb. gibi sistemlerin müşterilerimizin taleplerine göre 2 boyutlu veya 3 boyutlu olarak tasarlamaktayız. Hazırladığımız tasarımlar binanıza göre en iyi ve sağlıklı tasarımlardır.

Elektrik Projeleri
Yapının  amacına yönelik olarak gerekli olan ışıklandırma, telefon, topraklama, internet gibi sistemlerin alt yapılarının sağlıklı bir şekilde çekilmesi için, 2 boyutlu veya 3 boyutlu olarak tasarımları hazırlayıp en uygun şekilde siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Mimari Proje
Mimari projede ise yapının genel tasarımı yapılmaktadır. Mimari projelerde binanın oran – orantısına, kütle bakımından uyumuna, kütlenin araziye yerleşimine, dış ve iç sirkülasyon şemalarını , katların bölmelendirmesini, iç kaplamalar ve cephe tasarımı gibi tasarım ve malzeme kararlarını içeren projelerdir. Bu projeler eksiksiz bir şekilde yapıldıkları takdirde estetik, konforlu,verimli ve kazançlı yapılar ortaya çıkmaktadır.

Alt Yapı Projeleri  
Kusursuz bir binaya sahip olmak için ilk ve en önemli adım o binanın alt yapısının sağlam olmasıdır. Alt yapılar bir bina için olmazsa olmazdır. İçme suları, atık suları, kanalizasyon giderleri gibi birçok şey alt yapı projelerinin içerisine girmektedir.

Restorasyon Ve Güçlendirme Projeleri  
Restorasyon Ve Güçlendirme Projeleri ise herhangi bir projenin zarar görmüş, yıpranmış, dökülmüş kısımlarının eskisine göre daha sağlam bir şekilde onarılmasıdır. Her yapıyı yıkıp tekrar yapmak iyi bir seçenek olmamaktadır. Bu yüzden bazı binalardaki hasarlı bölgeler onarılarak bina eskisine göre  sağlamlaşabilmektedir.

BIM Sistemi İle Tasarım  
Türkçe karşılığı Yapı Bilgi Modelleme olan BIM, yapı  projelerinin 2D ve 3D olarak daha verimli bir şekilde tasarlanmasını sağlamaktadır.BIM sistemleri sayesinde imalat sürecinde karşılasabilecegimiz problemler dijital ortamda simülasyonu yapılarak, henüz proje safhasında farkedilir, çözümler üretilir. Bu sistemler sayesinde vakit ve nakitten tasarruf sağlanmış olur.

Proges Proje olarak firmamızdaki son model sistemler ile siz değerli müşterilerimize tasarım projelerini sunmaktayız. Sunduğumuz tasarım projeleri sayesinde sizlere güven içerisinde bir yaşam alanı sumaktayız. Sizler de sunduğumu profesyonel ve güvenilir tüm hizmetlerden faydalanabilmek için vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.